Еколайн
Робота очисних споруд базується на природних процесах, що відбуваються при розкладанні нечистот у природі. У спрощеному вигляді це можна представити таким чином: спочатку в септику анаеробні бактерії (що живуть без кисню) розкладають високомолекулярну органіку на прості органічні речовини, а потім аеробні бактерії переробляють отриману органіку в нешкідливі неорганічні речовини. Однак у природних умовах ці процеси відбуваються повільно. У септиках «Еколайн», завдяки продуманим технічним рішенням, створюються оптимальні умови для роботи бактерій з очищення стоків, що сприяє багаторазовому прискоренню процесів.
Очищення господарсько-побутових стічних вод в автономних очисних спорудах «Еколайн» здійснюється за наступною схемою.
1. Енергонезалежна система (септик і дренажний поле). Попереднє очищення стоків відбувається в септику, а доочищення в фільтраційно-дренажній системі.
ПЕРЕВАГИ:
- енергонезалежність очисної споруди;
- низька вартість обладнання;
- висока надійність;
- зручність експлуатації - догляд зводиться до очищення септика від твердого осаду один раз на 2-3 роки.
При цьому варіанті попередня очистка стоків відбувається в септику (65-75%), а фільтраційно-дренажна система несе на собі навантаження з доочищення стоків (до 95%).
Така схема очисних споруд краща при:
- Сезонному проживанні;
- Числі постійно проживаючих мешканців від 1 до 6-ти осіб;
- Ґрунтах з хорошою проникністю (пісок, субпісок);
- Низькому рівні ґрунтових вод.
2. Попереднє очищення стоків відбувається в септику, а доочищення в біофільтрі «САД» (септик і біофільтр сад).
Весь цикл очищення стоків відбувається в технологічному обладнанні. Дана схема очисних споруд забезпечує очищення стічних вод до показників, які дозволяють скидати очищені стічні води у фільтруючий колодязь, траншею, на рельєф тощо і може застосовуватися при:
- Ґрунтах зі слабкою проникністю;
- Високому рівні ґрунтових вод;
- Число постійно проживаючих жителів більше 6-ти осіб.