Засоби по догляду за водою в басейні
Тільки комплексне використання всіх видів реагентів дозволить забезпечити належну чистоту води у Вашому басейні.
Основні дії регулярної водопідготовки - це виведення на норму рН, додавання того чи іншого дезінфектора, альгіцидів і зниження каламутності води за допомогою флокулянтів.
Додаткова обробка води - це корекція і стабілізація жорсткості, знезалізнення, видалення піни та інші дії, які визначаються індивідуальним станом води.
Рівень рН і концентрацію дезінфектора у воді визначають вручну, за допомогою тест-наборів, або автоматично, встановивши блоки автоматичної дозації, які проводять хімічний аналіз і впорскують у воду потрібні реагенти.
- Стабілізатори. Даний вид реагентів призначений для приведення в норму (стабілізації) рівня кислотності (рН) і жорсткості води.
Контроль значення pH показує, наскільки кислим є водне середовище в басейні. Ідеальна величина рівня кислотності (рН) від 7.0 до 7.6. Якщо рівень рН> 7.6, то вода вважається лужною, що призводить до падіння ефективності хлорвмісних реагентів, і появі вапняного осаду. Якщо ж рівень рН <7.0, вода є кислотною, що призводить до подразнення слизової у людини і корозії металевих елементів. Крім того, відхилення від норми значення рН призводить до зниження ефективності флокулянтів і як наслідок, до неякісної фільтрації води.
- Дезінфектори. Руйнують органічні домішки, розкладаючи їх на прості елементи.
Хлор. Хлорування - традиційний і надійний метод знезараження води, який має досить пролонговану дію. Багато хто вважає, що хлоруванню притаманні такі недоліки, як специфічний запах і подразнення слизових оболонок. Це відбувається, коли доза препарату була визначена неправильно і хлор не "допалив" органіку. Ще не повністю зруйновані речовини - це і є причина різкого хлорного запаху і сильної їдкості. Ударне хлорування (10 мг / л) позбавить як від першого, так і від другого.
У громадських басейнах хлорування повинно застосовуватися обов'язково, це основний дезінфектор, який рекомендують поєднувати з додатковими засобами водообробки.
У приватних басейнах при необхідності, наприклад, при алергічних реакціях на хлор, постійна дезінфекція може проводитися активним киснем, але ударне (шокове) знезараження все одно здійснюється за допомогою хлору.
Активний кисень. Цей дезінфектор не такий ефективний як хлор, але на відміну від хлору, оброблена активним киснем вода не містить сторонніх запахів. Слід звернути увагу, що хлор і активний кисень категорично не сумісні. Хлор діє нищівно на активний кисень. Таким чином, після обробки води реагентами, які містять хлор, в воду необхідно знову додавати активний кисень.
Бром. Найменш агресивним дезінфектором є бром. Це самий щадний дезінфектор по відношенню, як до людей, так і до бактерій, але він все ж знаходить застосування в приватних басейнах. Одним з достоїнств брому є можливість його спільного використання з хлором.
- Альгіциди - хімічні препарати, призначені для знищення у водному середовищі водоростей, бактерій, грибків, і інших шкідливих мікроорганізмів.
Якщо вода в басейні починає каламутитись і зеленіти, а на дні і стінах басейну з'являється слизький наліт, то це говорить про те, що у воді почалося зростання водоростей. Присутність водоростей в басейні є вкрай небажаним, оскільки в результаті їх життєдіяльності з'являються мікроорганізми, що є живильним середовищем для патогенних бактерій і грибків.
- Флокулянти. Це речовини, що забезпечують зв'язування дрібних колоїдних частинок в пластівці, які в подальшому з легкістю можна відфільтрувати.
Після обробки води дезінфекторами воду необхідно профільтрувати від суспензії, що утворилася, яка дає мутний осад. Але проблема полягає в тому, що не всі найдрібніші частинки каламутної суспензії затримуються системою фільтрації, і вода як і раніше залишається каламутною. У цьому випадку на допомогу прийдуть флокулянти. Після додавання в воду басейну флокулянтів, і наступної фільтрації, вода стає чистою і прозорою.
- Коректори та стабілізатори жорсткості. Наявність у воді солей кальцію і магнію визначає жорсткість води.
Для басейну необхідна певна жорсткість води, тому що саме в такій воді менше кородують метали і не руйнуються цементні шви. Жорстка вода - стабільна, додавання хімічних реагентів не призводить до сильних змін її показників, а значить, підтримувати її в потрібному стані легше. З іншого боку, велика жорсткість води провокує випадання кальцієвих солей в осад, який призводить до заростання труб. Щоб цього уникнути, використовуються стабілізатори жорсткості, що не дозволяють солям виділятися в осад і захищають басейн від появи відкладень.
- Зимові засоби. Призначені для консервації води відкритих басейнів на зиму. На тривалий час запобігають появі мулу, кальцієвого осаду і бруду. Для цього зимові препарати здатні змінювати поверхневий натяг води, не дозволяючи жирним утворенням скупчуватися біля поверхні і сильно забруднювати канти басейну. Їх додають у воду вручну 1 раз на рік після закінчення купального сезону.
- Найпростіші тест-набори - це пластикові ємності, в яких відбувається реакція води з басейну і таблетки-реагенту. Вода набуває кольору, по насиченості якого можна судити про її хімічний стан. Один тестер - один хімічний показник. Тому таких тестерів повинно бути принаймні два: для аналізу ступеня рН і для аналізу концентрації дезінфектора.
З повагою, компанія "АквастройКомплекс".