(099) 525-25-25
(096) 525-25-25

АКВАСТРОЙКОМПЛЕKС

БОЛЬШЕ ЧЕМ ПРОСТО БАССЕЙН

Будівництво басейнів

На сьогодні власним плавальним басейном нікого не здивуєш.  Сучасні приміські будинки все частіше оснащують басейнами, влаштовуючи їх в підвалах, цокольних або перших поверхах, в окремому приміщенні або просто на ділянці біля будинку. Не дивлячись на наявність фінансових затрат і часу на обслуговування, користь басейна для здоров’я, а також хороший настрій після прийняття водних процедур або ігор з дітьми, є дуже вагомим аргументом для того, щоб влаштувати басейн у себе вдома. Створення приватного басейна, нехай то монолітний, каркасний або композиційний, - завдання не з простих. Будівництво басейна являє собою сукупність етапів, кожен з яких практично в рівній мірі відповідає за Ваше комфортне, а головне безпечне, плавання. І, якщо збірно-розбірні басейни можливо побудувати своїми руками, достатньо лиши чітко слідувати інструкції, що додається до нього, то створення бетонного стаціонарного басейна краще всё-таки довірити професіоналам.

Бетонні басейни відносяться до самих складних та достатньо затратних конструкцій, проте вони надійні та довговічні. Споруджуючи басейн дома на довгі роки, багато хто обирає саме цей варіант конструкції басейна.

Будівництво стаціонарного басейна складається з наступних этапів:

  1. Вибір місцезнаходження басейна, а також узгодження його форми та розмірів. Найбільш популярними є басейни правильної геометричної форми: круг, овал або прямокутник. Довжина плавальних доріжок     вже не так важлива, так як монтаж протитоку (обладнання для створення штучної течії) дозволяє повноцінно плавати навіть при  невеликій відстані між бортами.
  2. Визначення типу басейна: переливний чи скімерний. Перший варіант є більш дорогим та частіше використовується при будівництві великих басейнів класу "люкс".
  3. Проектні роботи: створення проекту, кошторису, узгодження дизайну, а також збір первинної документації.
  4. Підготовка котловану з проведенням гідроізоляційних та теплоізоляційних робіт. На басейн негативний вплив мають ґрунтові води, тому їх необхідно відвести. Для цього використовують дренажну систему і роблять зовнішню гідроізоляцію басейна з ПВХ-плівки, рулонних матеріалів на полімерній основі, з мастік, роблять замок з глини і т.д. Надійність гідроізоляції залежить від використовуваних матеріалів та якості проведення робіт. Теплоізоляція бетонного басейна також відіграє важливу роль. Грунт під чашею має більш низьку температуру, ніж вода в басейне, і, в залежності від особливостей ґрунтів, втрати тепла можуть бути дуже вагомими. Щоб знизити експлуатаційні витрати, потрібно зробити теплоізоляцію чаші басейна. Це один з самих відповідальних моментів, що потребує знання технологічних процесів і наявність досвіду.
  5. Щоб приступити до бетонних робіт по залиттю чаші басейна, спочатку необхідно провести ряд підготовчих робіт. З самого початку на дно котловану насипають шар піску, щебінь або гравій (товщина шару 10-15 см) і роблять цементно-піщану стяжку 30 мм.
  6. Далі потрібно зробити армування, яке здійснюється арматурою періодичного профілю, перев’язка – в’язальним дротом діаметром 3 мм. При проектуванні басейна обов’язково визначається діаметр арматури та крок комірки. Звичайно береться арматура з антикорозійним покриттям діаметром 8-10 мм, горизонтальне армування виконується с кроком від 3 до 60 см, вертикальне – від 15 до 30 см. Щоб забезпечити точне місцезнаходження каркаса та товщину захисного шару бетону, використовують фіксатори.  Використовувати електрозварку при укладці арматури не можна, інакше в місцях зварення з’явиться корозія металу.
  7. Опалубка для бетонного басейна може бути виконана з різноманітних матеріалів: фанери, скломагнезітових листів, дерева і т.п. Багаторазова опалубка дозволяє зробити поверхню більш рівною, а, значить, зекономити на вирівнюючих сумішах. Але дерев’яна опалубка може знадобитись для оформлення нестандартних елементів, сходів.
  8. Перед заливанням бетону встановлюють закладні елементи. Щоб уникнути зсувів закладних елементів при усадці бетону, необхідно їх надійно закріпити до арматури або опалубки за допомогою в’язального дроту або болтів. Якщо вам пропонують спочатку відлити чашу, а потім зробити штроби для установки обладнання, відмовтесь від такої пропозиції, так як це може порушити герметичність чаші. Далі робиться прокладення труб для з’єднання з технічним приміщенням.
  9. Бетонування басейна виконується з тяжких бетонів високої марки. В склад бетонної суміші вводять гідрофобні домішки та пластифікатори. Чим щільніший бетон, тим менше ймовірність проникнення води. Підвищують щільність бетону вібруванням та вакуумуванням бетонної суміші.
  10. Після того, як буде знята опалубка, проводиться очистка всієї чаші басейна від залишків бетону, бруду і інших небажаних елементів.
  11. Засипання і утрамбування землі навколо готової чаші басейна.
  12. Чашу басейна покривають гідроізоляційним розчином, використовуючи різноманітні засоби. Для цих цілей використовують пропитки, які придають поверхні водовідштовхуючі властовості або полімеризуючі пропитки, які проникають в поверхню бетону, укріплюють її і створюють хорошу основу для штукатурного шару.
  13. Після проведення бетонних робіт приступають до виконання обробки чаші басейну, яка полягає в оштукатурюванні і обробці плівкою ПВХ, керамічною плиткою або мозаїкою.
  14. Установка заставних елементів в системах фільтрувального обладнання та освітлення. Монтаж водних атракціонів (водоспад, фонтан, гейзер, гідро-і аеромасаж).
  15. Останнє випробування внутрішньої гідроізоляції басейну.
  16. Монтаж обладнання, в тому числі автоматичного, для очищення і підігріву води в басейні. Установка систем кондиціонування і осушення в приміщенні.
  17. Початок пуско-налагоджувальних робіт.

Як Ви бачите, будівництво басейну - це цілий комплекс робіт, що вимагають доброго знання технічних аспектів і високого професіоналізму з боку виконавців. Тому для отримання якісного результату, тобто довговічного та надійного басейну, ми рекомендуємо скористатися послугами фахівців компанії «АквастройКомплекс» з великим досвідом роботи в даній сфері.

З повагою, компанія "АквастройКомплекс".

ЗАСОБИ ДЛЯ КОРЕКЦІЇ РІВНЯ рH, ЗАСОБИ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ВОДОЮ,дезінфектантів НА ОСНОВІ ХЛОРУ, дезінфектантів НА ОСНОВІ АКТИВНОГО КИСНЮ, флокулянти І ЗАСОБИ ПРОТИ ВОДОРОСТЕЙ,  тестер для ВОДИ реагентної, ЗАСІБ ДЛЯ КОНСЕРВАЦІЇ ВОДИ В БАСЕЙНІ, ТЕСТЕР ДЛЯ ВОДИ ФОТОМЕТРИЧНИЙ, Форсунка для противотечі під бетон,
Насоси для води, фільтри для води, заставні елементи в басейн, Донний злив під лайнер, Донний злив під бетон, Скиммер під лайнер,
Скиммер під бетон, Зливна решітка, Прохід в бетон, Форсунка гідромасажна, Стельовий  водоспад, Прожектор світлодіодний в басейн,
Генератори озону, без хлорних СИСТЕМА дезінфекції води, Концентратор кисню, ультрафіолетові установки, ПЕРЕТВОРЮВАЧІ СОЛІ В ХЛОР,
Аксесуари для басейнів, Щітка для дна, Сачок з ручкою, Щітка для чищення стін, Плаваючий дозатор хімії, Градусник для басейну,
Термометри для басейнів, Душ сонячний, Сходи і поручні ДЛЯ БАСЕЙНІВ, БУДІВЕЛЬНІ СУМІШІ для басейнів, АВТОМАТИЧНІ дозуючих насосів,
Автоматичні станції дозування, Теплові насоси для басейнів, ТЕПЛООБМІННИКИ для басейнів, Пристрої зустрічного течії для басейнів,
Гейзер квадратний, ВОДОПАДИ з нержавіючої сталі, ПВХ труби та фітинги для басейнів, Скляна мозаїка для басейнів,
Переливна решітка, бортовий камінь З МАРМУРУ, ПОРЦЕЛЯНОВИЙ ПЛИТКА для басейнів, Морозостійкі збірні наземні басейни,
Осушувачі повітря, Рідкий ПВХ, гідроізоляційні мембрани (ЛАЙНЕР), інфрачервона сауна,
Терасна дошка, дитячі гірки, БАСЕЙНИ І АКСЕСУАРИ ДО НИХ, переливної басейн, скіммерний басейн.