Деякі фактори, що впливають на будівництво басейну
Основною вимогою при проектуванні індивідуальних басейнів є придатність чаші для оздоровчого плавання, ігри на воді, а також, у деяких випадках, для спортивного плавання при наявності пристроїв, що створюють штучне протягом води. У заміських будинках басейни влаштовують на території ділянки або в підвальному, цокольному або першому поверхах будинку. Тому басейни можна розділити по конструкції на стаціонарні, збірно-розбірні і SPA.
При будівництві стаціонарних басейнів необхідно враховувати комплекс факторів, що впливають на визначення параметрів басейну. Всі елементи споруди повинні бути сумісні один з одним і перебувати в гармонійному відповідності зі специфікою басейну.
Від усієї кількості людей, які користуються басейном, тільки приблизно 1/3 частину одночасно знаходиться у воді. На одну людину в басейні необхідно 2 м2 поверхні води, але в цій цифрі не враховується глибина, комфортність плавання, тип басейну і активність купаються. Для максимальної навантаження на басейн можна рекомендувати при розрахунку:
- Мілка вода (0,5-1,0 м) – одна людина на 2 м2;
- Вода, в якій можна стояти (1,0-1,5 м) – одна людина на 2 м2;
- Глибока вода (1,5-2,0 м) – одна людина на 3,5 м2;
- Вода глибиною понад 2 м – одна людина на 4 м2.
При виборі глибини необхідно враховувати специфіку басейну. В залежності від призначення приймається наступна максимальна глибина:
- Для дітей до 7 років – 60 см;
- Для дітей від 7 до 10 років – 80 см;
- Для підлітків – 1,0-1,4 м;
- Для навчання плаванню – 1,3 м;
- Універсальний тип – від 1,0-1,4 м до 1,5-2,2 м.